Ölüdeniz Plajı Hakkında Bilgiler

Ölüdeniz Plajı Fethiye Turizminin en önemli mihenk taşlarından birisidir. Nedeni de gelince tüm dünyada ünlü olan plaj için bile yılda bir çok ziyaretçi bu bölgeye tatile gelmektedir. Bu nedenledir ki Ölüdeniz Plajı Fethiye’de turizmin kalbinin attığı yerdir desek hiçte abartmış sayılmayız. Ölüdeniz Plajı Hakkında Bilgiler başlıklı bu yazımızda size plaj hakkında bilgileri vereceğiz.

Bu denli önemli bir yer olan plaj da iki kısımdan oluşmaktadır. Bunlar ücretsiz kısım ve ücretli kısım şeklindedir. Ücretsiz olan kısım Halka da açık olan yalnızca şemsiye ve şezlongların ücretli olduğu Ölüdenize ilk geldiğinizde sizi karşılayan kısımdır. Ücretli olan kısım ise turnikelerden geçtikten sonra Ölüdeniz’in Kumburnu Plajı tarafıdır.

Kumburnu Plajı kısmında altın sarısı kumsal ve masmavi deniz sizleri beklemektedir. Diğer kısmın aksine deniz çok sığ ve neredeyse metrelerce içerisine gitseniz bile suyun halen boyunuzu geçmediğini görünce şaşıracaksınız.

Ölüdeniz Plajı Hakkında Bilgiler Blog

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz Plajı Hakkında Bilgiler ve Aktiviteler

Ölüdeniz Plajı tabiki de deniz ve kumsaldan ibaret değildir. Neredeyse bu bölgede yapılan tüm aktivitelerin başlangıç noktası burasıdır. Gece olunca ise burası Bodrum sokaklarını aratmayacak şekilde hareketli olmaktadır. Bir çok eğlence mekanının bulunduğu sahil şeridinde sizde kendinize uygun bir mekan muhakkak bulabilirsiniz.

Yaz aylarında burada bulunan tesislerin neredeyse tamamı 24 saat boyunca açık olduğundan geceleri de ışıl ışıl olmaktadır. Bu nedenle de güneşin burada hiç batmadığını söyleyebiliriz.

Kalabalığı sevmiyorsanız sizlere akşamları bölgeden hareket eden tekneler vasıtasıyla Mehtap Turu’na katılabilirsiniz. Ölüdeniz Tekne Turu başlıklı yazımızı okuyarak tekne turu hakkında detaylı bilgiler elde edebilir aktiviteyi satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ

19 Şub, 2018     0
Kelebekler Vadisi Blog

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi Fethiye Ölüdeniz bölgesinde yer alan muazzam bir güzelliğe sahip bir vadidir. Yaklaşık olarak 350 metre mesafeye ulaşan dik...<
19 Şub, 2018     1
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları Blog

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ölüdenizde yamaç paraşütü aktivitesini yapmak istiyor ve fiyatlarını mı merak ediyorsunuz. Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları başlıklı bu yazımızda sizlere...<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hemen Ara
Whatsapp